Responsibility

Hello and Welcome.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/automatyka-bram.com.pl/includes/menu.inc).

Jak najlepiej kupić mieszkanie dla siebie, plusy i minusy nowych i używanych lokali.

Zakup swojego mieszkania to dla wielu rodzin marzenie życia, ale jednocześnie duże wyzwanie. Po pierwsze jest to wyzwanie finansowe, bo niestety w Polsce stosunek zarobków do cen mieszkań jest bardzo kiepski, niewiele osób w rzeczywistości będzie miało możliwości, żeby oszczędzić pieniądze i zakupić mieszkanie za oszczędności.

wnętrza
Source: flickr.com
Większość osób musi w jakiś sposób wspomóc się pożyczką, lecz dzisiaj i tak minimum pięćdziesiąt tysięcy złotych będzie dodatkowo potrzebne. Trzeba mieć wkład własny, zapłacić konieczne opłaty przy zakupie, a także pozostawić coś na jakieś wykończenie i remont nowego lokum. Jednak jeżeli podstawowa przeszkoda zostanie pokonana, to będzie trzeba rozpocząć poszukiwania wymarzonego mieszkania. Tu przede wszystkim będzie trzeba zdecydować, czy mieszkanie będzie nowe, świeżo wybudowane, czy jednak używane. Obie te opcje mają jakieś zalety i wady i zanim się podejmie ostateczną decyzję trzeba wszystko bardzo dokładnie przemyśleć i rozważyć argumenty za i przeciw.

Świeżo wybudowane lokale mieszkalne mają tę zaletę, że można je od początku urządzić tak jak się będzie chciało, bez zwracania uwagi na to, co zrobił poprzedni właściciel. Oprócz tego wszystko jest zupełnie nowe, w razie czego ma gwarancję i po wykończeniu można będzie bez dużych prac remontowych mieszkać przez następne kilkanaście lat. Lecz już na początku nowiutkie mieszkanie kosztuje trochę więcej niż na rynku wtórnym, a przecież trzeba doliczyć pewną kwotę na jego wykończenie. Z kolei używane mieszkania są tańsze, i w zależności od stanu technicznego albo trzeba będzie w nich wykonać remont, albo będą się nadawać od razu do tego, żeby w nich zamieszkać.

Dom
Author: Arto Brick
Source: http://www.flickr.com
Istotne jest również to, że mieszkania używane są przeważnie na osiedlach, które mają rozwiniętą całą infrastrukturę, w przypadku nowych bardzo różnie będzie to wyglądało. Obecnie najlepiej się szuka mieszkań w sieci internetowej, w jakiej działa wiele ogłoszeniowych portali. Wystarczy znaleźć interesującą kategorię, na przykład mieszkania na sprzedaż trzebnica, sprawdzić umieszczone tam oferty i kontaktować się ze sprzedającymi.