Responsibility

Hello and Welcome.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/automatyka-bram.com.pl/includes/menu.inc).

Jak zaprojektować oraz stworzyć bezpieczne a także funkcjonalne wejście na dach? Najczęściej stosowane rodzaje wejść na dach.

Jeżeli mamy własny dom na pewno nie jeden raz odwiedzał nas kominiarz. Przeglądy kominiarskie są przeprowadzane co pewien okres czasu, ważne jest wiec skonstruowanie odpowiedniego jak również bezpiecznego wejścia na dach.


budowa
Zależnie od tego jakiego typu posiadamy dach(polecamy panele słoneczne wielkopolska) takie może być wejście na niego. Rozmyślając nad tym w jaki sposób je zaprojektować powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, żeby wszystkie elementy umożliwiały szybkie jak również bezpieczne wejście do góry. Ich wygląd jest sprawą drugorzędną, najważniejsze jest bezpieczeństwo i funkcjonalność. Zanim więc zaczniemy murowanie ścian nowego domu, upewnijmy się, że zaprojektowane zostało też odpowiednie wejście na dach - czym jest blachodachówka panelowa - - artykuł poradnikowy. Zarówno kominiarz jak też osoby, które na przykład zamierzają naprawić antenę muszą jakoś dostać się na dosyć dużą wysokość. Jest wiele rozwiązań, a w zależności od typu naszego dachu można się zdecydować na najlepsze z nich. Jeśli decydujemy się drabinę, musimy pamiętać o tym, żeby była ona na wysokości uniemożliwiającej dostanie się na nią dzieciom. Jest to niezwykle istotne ze względów bezpieczeństwa.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są włazy dachowe. Umieszczane są najczęściej na klatkach schodowych, czasami możemy je też napotkać w blokach, na najwyższych piętrach. Wewnątrz domu natomiast dobrze jest wykonać właz z materiału, który będzie współgrał z resztą klatki schodowej. Świetnym rozwiązaniem są ławy kominiarskie na dachu. Umożliwią one swobodny i bezpieczny dostęp do kominów. W zależności od tego jak wielkie jest nachylenie naszego dachu tak duże są odległości pomiędzy stopniami. Ława kominiarska może być stosowana na niemal każdym pokryciu dachowym - . Z tego powodu właśnie ławy kominiarskie są niezwykle funkcjonalnym elementem, który ułatwi dostanie się na dach i bezpieczne przemieszczanie się po jego powierzchni, w każdych warunkach.


Przykładowe pokrycie dachu
Source: www.flickr.com
Z pozoru mało ważny element, taki jak wejście na dach, wymaga dobrego zaprojektowania. Najważniejsze jest to, by zapewnić bezpieczeństwo w trakcie poruszania się po dachu tudzież zadbać o to, by wszelkie drabiny czy też schody prowadzące na dach były odpowiednio zabezpieczone przed małymi dziećmi.