Responsibility

Hello and Welcome.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/automatyka-bram.com.pl/includes/menu.inc).

Budowa własnego domku będzie się wiązać z wieloma decyzjami

Przede wszystkim należy się zdecydować na określony materiał, z jakiego dom będzie postawiony. Do wyboru jest kilka różnych technologii, a jedną z najstarszych i najbardziej popularnych jest najzwyklejsza cegła, zrobiona z ceramiki. Oglądając wiekowe kościoły sprzed kilkuset lat chyba każdy powinien przyznać, że cegły sprzed wieków doskonale się trzymają - budynki te przetrwały mnóstwo śniegów, mrozów i deszczów i nic im nie zaszkodziło.


Osiedle domków jednorodzinnych
Author: Andreas Lehner
Source: http://www.flickr.com
I do dnia dzisiejszego ceramiczne cegły są jednym z najchętniej kupowanych budowlanych materiałów - wymyślone zostały nowe rozwiązania i technologie, lecz podstawowe cechy cegieł pozostały. Przede wszystkim cegły są bardzo odporne na atmosferyczne czynniki, są mało podatne na zmiany barw i przez to nawet po długim okresie czasu prezentują się niezwykle elegancko i stylowo. Zresztą mogą o tym świadczyć o tym stare budowle, których jest pełno w starych centrach miast. Zewnętrzna część muru wprawdzie najczęściej zszarzała i zmatowiła się, ale wystarczy ją odnowić, żeby odzyskała dawną formę.

Kolejną bardzo ważną cechą cegieł ceramicznych jest ogromna odporność na działanie ognia. Cegły nie palą się, a poza tym w czasie pożarów nie emitują absolutne żadnych szkodliwych związków, co jest ogromnym plusem jeśli już przydarzy się takie nieszczęście.

Zachwyca Cię taka tematyka? Jeżeli tak, to zobacz polecane info podobnych artykułów, ponieważ one zapewne także są warte Twojego zainteresowania.

Poza tym cechują się bardzo dobrą wytrzymałością mechaniczną i cieplną, więc nie są im groźne duże różnice temperatury czy też pozostałe czynniki zewnętrzne. Następną zaletą domów wybudowanych z cegły jest przyjazny, zdrowy klimat, który w nich panuje.

Czy omawiane zagadnienie wydaje się dla Ciebie ciekawe? To kliknij i przeczytaj, co ma solidna witryna - znajdziesz w tamtym miejscu podobnie absorbujące dane.na placu budowy
Author: David Amsler
Source: http://www.flickr.com
Cegły robione są z naturalnych surowców, takich jak glina, więc są bardzo bezpieczne i zdrowe dla mieszkańców. Obecnie cegły wykorzystuje się w wielu świeżo stawianych domach. W części z nich są one tylko uzupełniającym materiałem, a w niektórych będą stanowić zasadniczy budulec, a pozostałe części konstrukcji, przykładowo nadproża, są wykonywane między innymi z betonu i stali. Domy z cegieł są trochę droższe w wystawieniu, niż przy innych materiałach, ale w perspektywie mieszkania przez wiele lat ta inwestycja na pewno będzie opłacalna.