Responsibility

Hello and Welcome.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/automatyka-bram.com.pl/includes/menu.inc).

Stabilizacja podłoża jako należyty wybór lepiszcza

Stabilizacja podłoża to przebieg polegający na osiągnięciu przy maksymalnej wilgotności jednorodnej kompozycji komponującej się z kruszywa, lub podłoża rodzimego, oraz należycie dobranego lepiszcza hydraulicznego. Stabilizacja podłoża to należyty wybór spoiwa, jaki pozwala otrzymać żądane parametry wytrzymałościowe podbudowy pomocniczej, kluczowej, albo poprawionego gruntu. Zdobyta w trakcie stabilizacji połączona warstwa konstrukcyjna jest wodo i mrozoodporna i nie ulega odkształceniom.
budowanie drogi
Stabilizacja podłoża umacnia i doskonali podłoża drogowe, wzmacnia i ulepsza podłoże pod płyty lotniska, posadzki hal, magazyny - zobacz .

Po więcej info serdecznie zapraszam na tę stronę www. Nie czekaj - polepsz wiedzę na temat omówiony w artykule.

Odpowiednio się testuje przy budowie dróg leśnych i dojazdowych. Żeby poddać próbie warunki wodno-gruntowe, wypada zwrócić się o pomoc do specjalistycznej jednostki geotechnicznej, która na podstawie kilku odwiertów obliczy warstwy i gatunki pola, oraz poziom wód gruntowych. Stopień ów nie jest trwały i może się przekształcać w ciągu roku, szczytowy jest zwykle wiosną, najniższy, latem. Badania geotechniczne gruntu są w najwyższym stopniu miarodajne, kiedy można ustalić położenie i obrys przyszłego budynku, bo wtedy geotechnik wie, w których punktach wykonać odwierty, ażeby pomiar(zobacz przetwornik temperatury) był wiarygodny .

Jeśli budowany dom ma być podpiwniczony, sytuacje gruntowe najpoprawniej stwierdzić przed kupnem pola. Piwnic nie należałoby budować, gdy woda gruntowa jest bardzo wysoko, bo byłoby to zawiłe technicznie i kosztowne.

Niezależnie od specjalistycznego badania gruntu, powinno się przespacerować dookoła parceli i przyjrzeć się domom sąsiadów. Trzeba też obejrzeć rowy melioracyjne i zobaczyć, czy wiele jest w nich wody i czy są stosownie utrzymane, a dodatkowo rzucić okiem do studni gospodarskich, o ile istnieją takie w okolicy i zauważyć, na jakim poziomie jest w nich woda. Badania geotechniczne gruntu zezwolą stwierdzić, czy piwnica postawionego domu nie będzie zalewana.



W Polsce nie ma sprecyzowanych rozporządzeń odnośnie badania gruntu, niemniej jeżeli parcela występuje na terenach grząskich, architekt może wyznaczyć owe badanie zanim dokona realizacji projektów.