Responsibility

Hello and Welcome.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/automatyka-bram.com.pl/includes/menu.inc).

Jaki fundament można użyć pod drewniany domek?

Do budowy tego fundamentu wymagane są wykonane z betonu bloczki, które muszą być równo (co 1 metr) rozłożone na wyznaczonej powierzchni wybudowanego budynku.


Osoby, które pragną zbudować na działce altankę, prawdopodobnie będą rozważały zrobienie fundamentu, jaki jest dużo prostszy w przygotowaniu od takich, które zalewa się betonową wylewką.
Specjaliści twierdzą, że do wykonania tego fundamentu konieczne jest posiadanie tylko łopaty oraz pozytywnych chęci. Bardzo istotne jest to, żeby wszystkie słupki, które tworzą fundament punktowy posiadały swoją górną krawędź na takiej samej wysokości. W niektórych przypadkach będzie wymagało to głębszego wpuszczenia bloczka w glebę, w innych natomiast przypadkach możliwe, że zaistnieje konieczność postawienia dwóch bloczków na sobie. Dużo jest zależne od konkretnego gruntu, na którym ma być zbudowany dom.


dom jednorodzinny
Author: Robert Konieczny
Source: Sanitec KOŁO


Poprawne wypoziomowanie mogłyby ułatwić przystosowane do tego narzędzia. Bardzo popularna jest poziomica wodna. Wykonywanie obliczeń przy zastosowaniu klasycznej poziomicy mogłoby przynieść błędne obliczenia, ponieważ ta jest dosyć niedługa. Czasem można by posługiwać się zwykłą deską, do której zamocowana jest taka poziomica. Znacznie bezpieczniej jest jednak wykorzystywać bardziej perfekcyjne narzędzia. Pomimo, że fundament punktowy jest dosyć nieskomplikowany do położenia, nie należy się tworzyć go bez przykładania odpowiedniej uwagi, gdyż może to prowadzić nawet to małej tragedii budowlanej lub [nowoczesne oczyszczalnie ścieków] do przekrzywiania się murów w pionie oraz w poziomie.
Nie należy oszczędzać na robocie wyszkolonych robotników m.in. dlatego też, że sam fundament punktowy jest stosunkowo niedrogim wyjściem. Dobrze stworzony fundament pozwoli na pociągnięcie robót do przodu.