Responsibility

Hello and Welcome.

kruszywo

Piaski budowlane - tworzywa ziarniste naturalne bądź sztuczne.

piasek
Author: www.freeimages.com
Source: www.freeimages.com
Kruszywa są to materiały ziarniste naturalne albo sztuczne, nieorganiczne bądź organiczne, używane jako składniki zapraw cementów, bitumicznych mieszanek do budowy. Rozróżnia się tłucznie mineralne uzyskiwane poprzez mechaniczną modyfikację materiałów skalnych i kruszywa syntetyczne, wykonywane z surowców organicznych także z substancji mineralnych w w czasie poddawania ich przekształceniom termicznym i przeróbkom mechanicznym.

Różne typy kruszyw oraz sposób ich wykorzystania

leżące kruszywa
Author: James St. John
Source: http://www.flickr.com
Kruszywo to materiał, jaki jest popularnie wykorzystywany nie tylko w czasie budowania dróg, lecz także kiedy budujemy domy. Dlatego warto jest zapoznać właściwości tych rodzajów kruszyw oraz zweryfikować, jakie oprócz tego może być ich zastosowanie.

Skala zastosowań rozmaitego typu kruszyw w naszych warunkach

wydobycie kruszywa drogowego
Author: Peter Craven
Source: http://www.flickr.com
Skala zastosowań różnego rodzaju kruszywa jest ogromna, czasem zwykły zjadacz chleba nie ma pojęcia, ile razy w ciągu doby ma je pod ręką i jaka ilość półproduktów jest z kruszyw wykonana. Naturalne kruszywa są w przyrodzie i pozyskuje się je do różnorodnych celów, wcześniej poddając je działaniu temperatury. Kruszywa naturalne uzyskuje się również dzięki wydobyciu ich z wykopania żwiru lub piasku z dna naturalnych zbiorników wodnych. Materiał sztuczny za to powstaje dzięki użyciu pewnych procesów przemysłowych, też z odpadów.