Responsibility

Hello and Welcome.

drewno

Wymieniamy podłogę w naszym domu

Parkiet z grabu
Author: Podłogi.info
Kiedy robimy remont w naszym mieszkaniu, zwykle oznacza to malowanie ścian w pomieszczeniach. Często również montujemy kafle. Najczęściej jednak robimy mniejsze przemiany, takie jak na przykład kupno mebli, czy odmiana dekoracji wnętrz. Koncentrujemy się wówczas przede wszystkim na drobiazgach. Odwiedzamy mnóstwo marketów, polujemy na atrakcyjne promocje. Jesteśmy w stanie przeglądnąć wiele czasopism o dekorowaniu. Nierzadko jednak zapominamy o wyjątkowo ważnym elemencie naszych domów, czyli o podłogach. Przeważnie remontujemy je raz na kilkadziesiąt lat albo i rzadziej. Choć codziennie mamy z nią styczność, nie myślimy o podłodze. A przecież obecnie jest tyle możliwości, by była ona nie tylko funkcjonalna, ale i zgodna z trendami.

O jakich sprawach musimy nie zapominać wybierając rusztowanie? Czy można na tym oszczędzić?

tworzywo
Author: Crinklecrankle.com
Source: http://www.flickr.com/photos/garden_and_landscape_design_products/3295661892/
Gdy dokonujemy wyboru rusztowania powinniśmy dokładnie określić, jakie elementy takiej budowli są nam konieczne, a z jakich będziemy w stanie zrezygnować. Wszystko zależne jest od tego, czy dobrze to obmyślimy, jak wiele środków finansowych na to przeznaczymy, bo z jednej strony wybranie rusztowania zdaje nam się drogą inwestycją, to jednak przy odrobinie wysiłku można zmniejszyć te koszty.


Dużo zaoszczędzimy, jeżeli wybierzemy drewniane posty, zamiast stalowych.

Które drzwi wybierać? Jak to wygląda w odniesieniu do drzwi wejściowych i wewnętrznych? Jakie czynniki są najważniejsze?

drzwi
Author: INVADO
Source: INVADO
Sporo osób może zadawać sobie pytanie co daje nam połyskująca płaszczyzna drzwi. Odpowiedź jest niezwykle prosta, taki wygląd pozwala nam uzyskać optyczne wrażenie, iż metraż naszego pomieszczenia się zwiększa. W związku z tym warto też założyć tego typu drzwi w niewielkim mieszkaniu.

Pomoc przy budowie

Fundament pod budowę domu jednorodzinnego
Author: sscornelius
Zaczynając budowę domu, czy remont mieszkania warto podjąć schematyczne kroki. W przypadku domu: kupno działki, określenie budżetu, zamówienie projektu (warto sprawdzić nowoczesne projekty domów w tym miejscu), wiaty garażowe, itp. Adaptacja poddasza to dużo mniejszy koszt.: projekt aranżacji, wybór materiałów budowlanych i wykończeniowych - bądź mebli.

Sauna ogrodowa może okazać się uruchomiona u każdego

sauna wnętrze
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
Sauna ogrodowa nie okazuje się być wielkim wydatkiem

Kiedy dochodzimy do wniosku, że po całym dniu wymagamy zrelaksowania, lecz nie chcemy już wychodzić z domu, to należy się namyślić, czy najlepszym rozwiązaniem dla nas nie będzie sauna ogrodowa. Może okazać się ona różnorakich wielkości, dzięki czemu świetnie dobierzemy ją do naszych potrzeb oraz rozmiarów naszego ogrodu, lecz najważniejsze mimo wszystko będzie to, że będzie i ciągle będziemy mieli szansę wykorzystywać z jej wspaniałego działania.

ściany oddzielające, deski podłogowe - przeczytaj artykuł

panele
Author: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Source: http://www.flickr.com
Ścianka działowa to gatunek ściany wewnętrznej domu. Oddziela ona pokoje, nie stanowi natomiast fragmentu konstrukcyjnego i nie posiada cech nośnych. Ściana taka winna spełniać przepisowe żądania dotyczące dźwiękoszczelności i trwałości ogniowej. Eliminacja ściany działowej nie narusza konstrukcji obiektu.

Pages