Responsibility

Hello and Welcome.

styropian

Pomoc przy budowie

Fundament pod budowę domu jednorodzinnego
Author: sscornelius
Zaczynając budowę domu, czy remont mieszkania warto podjąć schematyczne kroki. W przypadku domu: kupno działki, określenie budżetu, zamówienie projektu (warto sprawdzić nowoczesne projekty domów w tym miejscu), wiaty garażowe, itp. Adaptacja poddasza to dużo mniejszy koszt.: projekt aranżacji, wybór materiałów budowlanych i wykończeniowych - bądź mebli.

Co jest skutecznym oraz niedrogim pomysłem na przeprowadzenie dociepleń?

mieszkanie
Author: Anders Ljungberg
Source: http://www.flickr.com
W budownictwie od dawna wykorzystuje się polistyren, z którego produkuje się np. granulat styropianowy. Jest on półproduktem do wyrobu chociażby bloczków styropianowych. Posiadają one zaledwie kilka milimetrów wielkości a stosuje się je dla przykładu do wykonywania osłony termicznej.


Tego typu materiał w formie bloczku o wymiarach 1 metra sześciennego mógłby ważyć aż 10-11 kilogramów.

Stropodach, staje się synonimem dzisiejszej architektury

budowa domu
Author: TEKTUM
Source: TEKTUM
Dach, to zwieńczenie całego obiektu i jednocześnie jeden z najistotniejszych elementów domu. Ochrania domowników przed deszczem, śniegiem, wiatrem, hałasem, wydostawaniem się ciepła zimą oraz ochrania dom przed silnym oddziaływaniem termicznym słońca, w miesiącach letnich. Musi być więc nieprzepuszczalny, wytrzymały i dający poczucie bezpieczeństwa. A to wszystko zależy nie tylko od surowców pokryciowych, ale także innych jego składników, jak odpowiednia izolacja, uszczelnienie itp. Chociaż rola pokrycia dachowego przez wieki nie ulegała gruntownym zmianom, to dziś wraz z rozwojem i postępem technicznym, wygląd budynków i ich budowa podlega nieustannej przemianie. Od niedawna, można zaobserwować trend do tworzenia budynków ze stropodachem.

Jakie mamy zastosowanie styropianu w zakresie izolacji dachu? O czym trzeba pamiętać?

styropapa
Faktycznie wybór styropianów jest naprawdę duży i często niejeden inwestor myśli, jakiego rodzaju styropian na ocieplenie budynku kupić. Zależy to od różnorakich czynników, a przede wszystkim od tego, gdzie potrzeba nam użyć styropianu. Kiedy zobaczymy jakie są możliwości, w takim wypadku będzie nam prościej dokonać wyboru, czy wolimy zwykły styropian czy może styropapa producent.

Lubisz majsterkować i sprawia Ci to sporą przyjemność

poddasze
Author: Julian Stallabrass
Source: http://www.flickr.com
Raz na jakiś czas masz głowę pełną naprawdę znakomitych pomysłów, lecz przeszkodą staje się brak metody na to, jak na stałe połączyć choćby drewniane elementy, by Twoja konstrukcja była trwała i stabilna i wytrzymywała zmiany temperatur.

Pages