Responsibility

Hello and Welcome.

ciepło

Czy opłaca się instalować solary? Zobacz nasze propozycje!

kolektory słoneczne
Author: OiMax
Source: http://www.flickr.com/
Coraz to więcej posiadaczy domów w naszym kraju decyduje się na solary. Jednakże czy w każdym wypadku taka inwestycja ma sens? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie. Na pierwszy rzut oka kolektory słoneczne zdają się doskonałym urządzeniem. Miast wydawać pieniądze na coraz to droższą energię z paliw kopalnych oraz na dodatek zatruwać środowisko, mamy darmowe ciepło ze słońca.

W jaki sposób sprawować kontrolę nad rachunkami za media jak i szukać oszczędności?

licznik ciepła
Miesięczne rachunki za media niejednemu spędzają sen z powiek. Zazwyczaj próbujemy zużywać jak najmniej energii czy prądu, ale mimo to płacimy rzeczywiście niemało. Warto się więc zastanowić, co może być tego przyczyną i spróbować odszukać jakąś receptę. Czasami kłopotem są złe nawyki, czasami stary sprzęt, a czasami zbyt drogi dostawca.

Bezpieczny i ocieplony budynek mieszkalny to najważniejsza rzecz

Ocieplanie domu
Author: Baumit
Source: Baumit
Kamienice muszą być nie tylko ciepłe, ale i bezpieczne. Teraz bardzo wiele osób narzeka na nieodpowiednie warunki w blokach. Zwłaszcza jeśli bierzemy pod uwagę budynki w których miasto wydziela mieszkania socjalne. W takich budynkach brakuje ociepleń. Wybierając jakikolwiek dom powinniśmy sprawdzić, czy docieplenia są fachowo wykonane. Ciepło jest w mieszkaniu niezwykle ważnym szczegółem. Czemu?

W jaki sposób zadbać o ciepłą wodę w naszym mieszkaniu?

ciepła woda
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Wybudowanie domu to niewątpliwie wyjątkowo skomplikowane zadanie, z jakim przychodzi się nam zmierzyć w czasie naszego życia. Każdy z nas bowiem na pewnym etapie swojej egzystencji chce stać się całkiem niezależnym, a posiadanie osobistego miejsca zamieszkania bez wątpienia jest symptomem takiego stanu rzeczy. Trzeba w tej sytuacji jednakże uświadomić sobie, że sam fakt konstrukcji domu może wydawać się dla nas wyzwaniem niemożliwym do realizacji.

W jaki sposób zrobić ocieplenie poddasza? Ocieplenie dachu za pomocą wełny mineralnej

wykończenia
Author: Josef Kocmid
Source: http://www.flickr.com
Właściwa izolacja dachu i ocieplenie mansardy ma tak samo duże znaczenie, jak właściwa izolacja cieplna ścian.


Poprzez byle jak zaizolowany dach może czmychać 10-25% ciepła.

Gorący temat ogrzewania. Systemy grzewcze mieszkań – czy to rozwiązanie ekonomiczne?

gruntowe pompy ciepła
Author: Dave Pape
Source: http://www.flickr.com
Bardzo wiele osób szuka najrozsądniejszego rozwiązania problemu ogrzewania mieszkania, które rzeczywiście będzie optymalne pod względem kosztów montażu samej instalacji, kosztów użytkowania czy bezobsługowości itp. Czy ogrzewanie pompą ciepła wpisuje się w jedno z optymalnych rozwiązań?

Pages