Responsibility

Hello and Welcome.

kamień

Kominek sposobem na szykowny wystrój domu i zarazem efektywne ogrzewanie

kominek
Author: Optiflame
Source: Optiflame
Kamień od zawsze był popularnym budulcem. Nie przypadkowo kamieniarz tak samo jak szewc jest jednym z najstarszych znanych nam obecnie fachów. Z kamienia konstruowano domy, drogi. Z walorów kamienia najważniejszym jest jego wytrzymałość i wszechstronność zastosowania. Jeżeli chcemy mieć w mieszkaniu coś trwałego a przy tym ładnego, wyrób kamienny jest najlepszym rozwiązaniem. Zapewne długo będzie on piękny i funkcjonalny.

Minerały wspierają utwardzanie gruntów i pozwalają stwarzać budowle

budowa domu
Author: Wolf System Sp. z o.o.
Source: Wolf System Sp. z o.o.
Niewątpliwie mało ludzi staje przed problemem, czy rozsądniej położyć asfalt, czy może zafundować drogę z betonu. Zostawiamy te refleksje robotnikom i czasami także architektom. W niewielu przypadkach sami podejmujemy decyzję. Nie czujemy potrzeby zagłębiania się w techniczne aspekty budowania dróg i wykorzystywania różnego gatunku kruszców.

Kamień jako kluczowy surowiec stosowany w budownictwie

Kostka granitowa
Author: onnola
Source: http://www.flickr.com
Jedną z bardziej potrzebnych gałęzi produkcji przemysłowej jest kamieniarstwo. Od wieków wyroby z kamienia są bowiem stosowane i często nie można ich zastąpić innymi tworzywami. Jednym z najbardziej pożądanych i najczęściej wybieranych produktów kamiennych są płyty nagrobne.