Responsibility

Hello and Welcome.

wokół domu

O pewnych różnicach między wiekowym domem a tym wzniesionym w czasach współczesnych

budowa domu
Author: Marttin Pettit
Source: http://www.flickr.com
Technologie, w jakich budowano domy sto pięćdziesiąt lat temu i wcześniej, być może budzą politowanie nastolatków, ale ten nieco ironiczny śmiech w ogóle powinien wybrzmieć. Takie budynki z dużą dozą prawdopodobieństwa będą stały o wiele dłużej niż te nowoczesne. Wystarczy przecież przypomnieć to smutne wydarzenie, gdy pod balastem rozmokłego śniegu zapadł się całkiem płaski dach hali wystawienniczej.

Do czego można wykorzystać parawan kominkowy i dlaczego należy zainwestować w jego zakup?

kominek
Author: onnola
Source: http://www.flickr.com
Kominek jest dziś jednym ze standardów urządzania domu bądź mieszkania. Gwarantuje ciekawą atmosferę, może się również stać jednym z elementów grzewczych, ponieważ coraz większą popularnością odznacza się ogrzewanie kominkowe. Od lat prym wiedzie rzecz jasna klasyczna wersja kominka, czyli kominek opalany drewnem. Gwarantuje on faktyczny, „żywy” ogień, więc cieszy się tak dużą popularnością, jednocześnie jednakże jest niekiedy problematyczny w utrzymaniu, gdyż trzeba przygotować odpowiedni grunt, zabezpieczyć stojące w bliskiej odległości od kominka meble i własnoręcznie napalić.

Każdy co pewien czas musi uporać się z remontem w łazience. Najtrudniejszą decyzją jest wtedy wybór dobrego sprzętu sanitarnego.

łazienki, łązienka, armatura sanitarna
Author: William Warby
Source: http://www.flickr.com
Nieraz jest to naprawdę skomplikowane zadanie, zwłaszcza jeśli zależy nam nie tylko na tym, aby pasował on do barwy naszych ścian czy kafelek. Problem tkwi w tym, że nie za każdym razem zdajemy sobie sprawę czego tak naprawdę chcemy. Oferty poszczególnych producentów znacznie różnią między sobą ze względu na aspekt ceny, praktyczności lub cech estetycznych. Nic dziwnego, że trudno czasem kupić zadowalający sprzęt sanitarny, taki, który z powodzeniem będzie nam służył przez najbliższe kilka lat.

Doskonała opcja dla odmalowywania ścian - łatwe w montażu fototapety

fototapety dla dzieci
Author: Jinx!
Source: http://www.flickr.com
Aranż wnętrz jest obecnie niezmiernie znaczący dla każdego człowieka, który chce mieszkać w przyjemnym otoczeniu. Ważny jest każdy aspekt, który wypełnia całość i szczególnie nadaje domu jakiś styl. Z tego względu warto przeznaczyć więcej czasu na zaplanowanie aranżacji pojedynczych pomieszczeń. Potrzeba zastanowić się, jakim sposobem zaaranżujemy ściany, czy tylko pomalujemy je farbą czy może wzbogacimy o zajmujące dodatki.

Skuteczne zapobieganie zbytniemu przyrostowi ciśnienia w instalacjach - w jaki sposób to robić

instalacja
Author: Lee Russell
Source: http://www.flickr.com
W armaturach grzewczych znaczącą rolę odgrywa zapobieganie nadmiernemu wzrostowi ciśnienia. Kłopot ten rozstrzygają przeponowe naczynia wzbiorcze, dzięki którym możliwa jest kompensacja rozszerzalności termicznej wody. Naczynie wzbiorcze pełni kilka ról. Konieczne jest utrzymywanie ciśnienia w każdym miejscu instalacji przy uwzględnieniu dopuszczalnych granic. Ważne zostaje zapewnienie zabezpieczenia przed zbytnim podniesieniem, albo obniżeniem ciśnienia. Naczynie przeponowe wyrównuje objętość wody grzewczej w rezultacie zmian temperatury. Równie istotne zadanie to korygowanie możliwych drobniejszych ubytków wody w instalacji.

Dachówki ceramiczne - postaw na wysoką jakość

budowa dachu
Author: notafish
Uniwersalnie wiadomo, że budowa domu jednorodzinnego kwalifikowana jest do niebywale ciężkich zadań. Jeśli decydujemy się na taki krok to jesteśmy zobowiązani obligatoryjnie zwrócić uwagę na mnóstwo aspektów, które mogą wydawać się dla nas przygniatające. Sytuacja dodatkowo komplikuje się w momencie, gdy pod żadnym pozorem wcześniej nie mieliśmy do czynienia z profesjonalnymi działaniami budowlanymi.

Pages

1 2 3 4 5 6 7 8 9 next › last »